Kartepe'ye Daha Çok Turist Çekecek Proje

Kartepe'ye Daha Çok Turist Çekecek Proje

Kartepe Belediyesi, doğa ve spor turizmi alanında yeni bir projeye imza atıyor. Maşukiye'de bulunan Güzelbahçe Mesire Alanı, günü birlik turistler ve gezginler için yeni bir mekan olacak.

Kartepe Maşukiye Kirazlıyayla mevkiinde bulunan 20 hektar alan büyüklüğündeki A tipi mesire alanı Güzelbahçe Mesire Alanı için önemli bir adım atıldı. Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü ve Kartepe Belediyesi arasında sözleşme imzalanarak bu bölge 29 yıllığına belediye tarafından kiralandı.

Burada hayata geçirilecek proje kapsamında, günübirlik eğlence (macera alanı, spor alanı, zipline hattı, paintball alanı) yeme-içme ihtiyaçlarına özel doğal yaşama uygun kır kahvesi, kır lokantası kurulacak. Yürüyüş yolları ve bisiklet parkurları da bulunacak olan proje doğa ve spor tutkunluklarına benzersiz dinlenme ve eğlence imkanları sunacak. Tamamen ahşap malzemelerden imal edilecek olan kır evlerinde konaklama imkanı da sunan Güzelbahçe Mesire alanı bölge turizmine canlılık ve hareket getirerek, bölge ekonomisine de kakı sağlayacak.

"Kartepe Turizmine Yeni Bir Soluk Getirecek’’

Kartepe turizmi ve Güzelbahçe Mesire Alanı Projesi hakkında değerlendirmede bulunan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Göreve geldiğim günden beri en önemli konu başlıklarımdan bir tanesi turizm çalışmalarımız. Doğa, spor, gastronomi ve ekolojik turizm alanında her türlü projenin içindeyiz, destekçisiyiz ve yeni projeler geliştiriyoruz. Amacımız ilçemizin var olan turizm değerini daha da yukarılara taşımak ve Kartepe'yi güçlü ve gelişmiş bir ilçe olarak geleceğe hazırlamak. Bunu yaparken de Kartepeli turizmcileri hem direk hem dolaylı olarak destekliyoruz. İlçemize fazladan gelen her bir turist, bazen 10, bazen 100 ve 1000 turist olarak katlanabiliyor. Tabiki buradaki en önemli kıstas da hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti. Biz belediye olarak ve turizm işletmelerimiz ana hizmet sunucular olarak konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayıp, Kartepe'den mutlu gönderdiğimiz de parayla yapılamayacak kadar etkili bir reklam yapmış oluyoruz. Güzel Bahçe Mesire alanımız da bu anlamda turizm potansiyelimizi artıracak kaliteli ve doğal bir merkez olarak Kartepe Turizmine yeni bir soluk getirecek. Tesislerin inşaası ve işletme modeli için kendi içimizde istişarelerimizi sürdürüyoruz." dedi.

 

proje yatırım mesire kartepe turizm
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708