“Kentsel dönüşüm için her türlü riski alabiliriz”

“Kentsel dönüşüm için her türlü riski alabiliriz”

Bağcılar’da kentsel dönüşümle yenilenen 1200 daireli sitenin temeli atılacak. Bağcılar Demirkapı Mahallesi’nde düzenlenen Halk Meclisi Toplantısı’na kentsel dönüşüm damgasını vurdu. 1200 dairenin yer alacağı Albayrak Sitesi’nin yakında temelinin atılacağını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Kentsel dönüşümün hızlandırılması sizlerin elinde. Biz her türlü desteği veriyoruz” diyerek ilçe sakinlerine çağrıda bulundu.

Bağcılar’da halkla yöneticilerin bir araya gelip sorun, sıkıntı, görüş ve düşüncelerin paylaşıldığı Halk Meclisi Toplantısı’nın ikincisi Demirkapı Mahallesi’nde yapıldı. Ceviz Bahçesi’nde düzenlenen toplantıda mahalle sakinleri kişisel ve genel sıkıntılarıyla ilgili soruları muhataplarına yönlendirdi.

Toplantıda vatandaşlar, başıboş dolaşan motosikletliler ve İETT otobüslerinin kalabalık olmasından şikayetçi oldu. Söz alanların çoğunun isteği ise bir an önce kentsel dönüşümden yararlanmaktı.

“Çevre ve Şehircilik Bakanımızın katılımıyla Albayraklar Sitesi’nin temelini atıyoruz”

Mahalle sakinleri, evlerinin yıkılarak yeniden inşa edilmesi için kentsel dönüşüm talebinde bulundu. Sorunların dinlenmesinin ardından bir konuşma yapan Bağcılar İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Soruları görünce Bağcılar Kaymakamı olarak memnun oldum. Bağcılar’ın en kalabalık ilçelerinden biri olan Demirkapı’da sistemle, eğitimle ve alt yapıyla ilgili bir sorun duymadım. Bu sevindirici bir durum. Geriye kalanlar teferruat boyutunda konular” dedi.

Sorulara toplu şekilde cevap veren Başkan Lokman Çağırıcı, “Her geçen gün yeni hizmetlere kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. Projelerimizle Demirkapı mahallemiz bir eğitim yuvası haline döndü. Bunun yanında elektrik hatlarının tamamını yer altına alacağız. Camilerimizi yeniliyoruz. İki tane daha aile sağlığı merkezi inşa edeceğiz. Yakında Çiftlik Meydan’a da metro geliyor. Artık Bağcılar’da her yer metroya yürüme mesafesinde olacak. Kentsel dönüşüm konusuna gelince bu konuda sizden atak bekliyoruz. Kentsel dönüşümün hızlandırılması sizlerin elinde. Biz her türlü desteği veriyoruz. Her türlü riski alırız. Çevre ve Şehircilik Bakanımızın katılımıyla 25 Ekim günü 1200 daireli Albayraklar Sitesi’nin temelini atıyoruz” dedi.

Halk Meclisi’ne Bağcılar İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Musa Uzun, Bağcılar Belediye Başkanı yardımcıları, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İGDAŞ ve BEDAŞ temsilcileri ve mahalle sakinleri katıldı.

Konut Bağcılar Kentsel Dönüşüm Daire
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607