Sakarya'da Arıtma Tesisi Hizmete Girmeye Hazır

Sakarya'da Arıtma Tesisi Hizmete Girmeye Hazır
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu ve Kocaali ilçelerine hizmet sunacak olan Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisini devreye alınmaya hazır olduğunu açıkladı.
 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş ile tesisi inceleyen Başkan Toçoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla şehrimizin geleceği için hayata geçirdiğimiz dev projelerin açılışını gerçekleştireceğiz. Önemli projeleri şehrimize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Şehrimizin kuzeyinde, Kocaali ilçemizde 3 bin 200 metrekare alan üzerinde inşa ettiğimiz Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi'ni tamamladık. İnşallah Perşembe günü devreye alınmasıyla birlikte bölgemizi yüksek teknolojiye sahip bir arıtma tesisiyle buluşturacağız" diye konuştu.

Başkan Zeki Toçoğlu, "İçmesuyu anlamında şehrimizin 16 ilçesinde vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştırabilmek adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Allah'a şükür bir yandan yeni inşa ettiğimiz içmesuyu hatlarını, yeni tesisleri hemşehrilerimiz için hizmete alırken bir yandan da dev projeleri hayata geçiriyoruz. Şehrimizin kuzeyinde 5,2 milyon liralık yatırımla Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi'ni inşa ettik. İlk su alımını gerçekleştirerek ekiplerimiz gerekli testleri yaptı. Karasu ve Kocaali ilçelerimize hizmet sunacak olan içmesuyu arıtma tesisimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştireceğimiz toplu açılış töreni ile devreye alacağız. Kocaali ve Karasulu hemşehrilerimizin musluklarına bundan böyle daha temiz ve daha bol içmesuyu ulaşacak" ifadelerini kullandı.

Başkan Toçoğlu, "16 Mart Perşembe günü Büyükşehir Belediyemizin 384 Milyon TL değerindeki 43 projesinin de açılışı gerçekleştirilecek. Bu projelerin 22'sini altyapı yatırımları oluşturuyor. Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisimizde bunlardan biri. Yaz aylarında Karasu ve Kocaali'ye bağlı mahallelerimizde zaman zaman yaşanan su yetersizliği ve bulanıklık ile ilgili sorunlar tarihe karışacak. Yine bölgede yapımı devam eden 450 kilometrelik içmesuyu hattımız Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi ile entegre olacak. Ayrıca şuan proje aşamasında olan Çamdağı Barajı ile de bölgede içmesuyu anlamında uzun yıllar herhangi bir sorun yaşanmayacak. Yatırımlarımız şehrimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. 

Arıtma Tesisi İçmesuyu Kocaeli Sakarya Karasu
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
01020304050607