Vizyon Proje İhaleye Çıkıyor

Vizyon Proje İhaleye Çıkıyor

Denizli'nin Pamukkale ilçesi'nde 405 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan 'Seyir Tepesi' projesi ihaleye çıkıyor.

Pamukkale Belediyesi tarafından yapılacak ve şehrin vizyon projelerinden birisi sayılan 'Seyir Tepesi' projesi, önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak. İki yılda, 6 etap şeklinde tamamlanması beklenen proje, içerisinde birçok sosyal yaşam alanını barındırıyor. Şehrin merkezinde yer alacak proje, tamamlandığında yaklaşık 50 milyon TL'ye mal olacak. Önümüzdeki yılın yaz aylarına kadar ilk üç etabı bitirilmesi hedeflenen proje önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak.

Proje hakkında bilgi veren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, şehrin yakın bir yerinde olacak projenin tüm kesime hitap edilmesini planladıklarını söyledi. Bu projenin ciddi bir bölümünü gençlere ayırdıklarını belirten Başkan Gürlesin, Pamukkale Üniversitesi'nin yanında olan bu projenin bittiğinde, 60 bin öğrencinin olduğu Pamukkale Üniversitesi'ndeki gençlerin de yaşam alanlarını oluşturması, nezih ortamlarda gezip, hayatına anlam katacak yerler yapılması hedeflendiğini kaydetti.

"Bütçemizin yüzde 60'ını yatırımlara ayırıyoruz"

30 Mart 2014 yılında Denizli'nin Büyükşehir statüsüne geçmesinin ardından kurucu bir belediye olduklarını belirten Başkan Gürlesin, yaklaşık 40 ayı geride bıraktıklarını ve bu üç yılın dolu dolu geçtiğini, özellikle sağlıkta, eğitimde, sosyal projelerde, çok iddialı olduklarını kaydetti. Başkan Gürlesin, "Bütçemizin yüzde 60'ını yatımlara ayırıyoruz. Bu anlamda, geride kalan 3 yılda toplam ayırdığımız rakam, 200 Milyon TL civarındadır. Bütçelerimizi yatırım amaçlı hedefliyoruz. Yeni kurulan bir belediye olmamıza rağmen örnek bir belediye olduğumuzu iddia ediyoruz. Özellikle sağlıkta, eğitimde, sosyal projelerde, çok iddialıyız. Bu anlamda da bunu yerine getirmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

"Proje yaklaşık 50 milyon TL'lik bir yatırımla olacak"

'Seyir Tepesi' projesini anlatan Gürlesin, "Pamukkale Belediyesi'nin bir çok vizyon projelerinden, en iddialılarından olan Seyir Tepesi, projemiz var. Seyir Tepesi 405 bin metrekare üzerine yapılacak olan bir yaşam alanıdır. Burada 40 bin metre kare sadece 'Gençlik Vadisi'ne ayrılmıştır. Gençlere yönelik yapılacak aktivitelerde kullanılacak. Değerlerimizin yaşatılması anlamında 'Sonsuz Bahçe' var. Burada ülkemiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz ile ilgili bahçe olacak. Bungalov evler olacak, sosyal tesisler olacak ve bunlar sadece bir kaçı. Yine bu projenin maliyeti 50 milyon TL olması bekleniyor. Planladığımız zaman dilimi 2 yıl içerisinde bitirip, halkımızın hizmetine sunacağız. 6 etapta gerçekleştirilecek proje de planımız önümüzdeki yaz aylarında ilk üç ayının hizmete alınması planlanmakta. Gerçekten de İlçemize, Denizli'ye ve ülkemize değer katacak olan içeriğinde bir çok zenginliği barındıran büyük bir proje olacak. Vizyon projelerimizden bir tanesi olacaktır" diye konuştu.

Seyir Tepesi Yatırım Pamukkale Denizli
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607