Yahyalı'nın Vitrini Olacak

Yahyalı'nın Vitrini Olacak
Yahyalı Meydanı Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileniyor. Büyükşehir Belediyesi'nce yapılacak olan Yahyalı meydan düzenleme çalışmalarının temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yahyalı'nın vitrini olacak bir projeyi ilçeye kazandıracaklarını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Yahyalı Meydan Düzenleme Çalışmaları'nın temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in yanı sıra Vali Vekili Mehmet Emin Avcı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Sami Dedeoğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, ilçe belediye başkanları, Yahyalı protokolü, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Meydan Projesi'nin ilçeye çok yakışacağını ifade ederek, "İlçemize yapılan pek çok yatırımda emeği geçen ve her zaman bize ağabeylik yapan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim" dedi. 
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de yaptığı konuşmada Kayseri'nin en büyük yatırımcı kuruluşu olan Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet ve yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini belirtti.  Her hafta bir yerde temel attıklarını ya da bir açılış yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelik, yatırımların önümüzdeki günlerde de aynı hızla devam edeceğini dile getirdi.  

Yahyalı'nın Vitrini Olacak

 Kayseri ve ilçeleri için büyük bir tempoyla çalıştıklarını dile getiren Başkan Çelik, meydan düzenleme çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi: "Yahyalı'nın vitrini olacak bir proje. Yahyalılı hemşehrilerimize ve Yahyalı'nın misafirlerine huzur verecek bir meydan yapacağız. Burada 9 bin m2 alan üzerinde çalışacağız. Hemen yanımızda bulunan pırıl pırıl suyun aktığı kanal üzerindeki mevcut taşıt köprüsünü genişleteceğiz. Ayrıca kanal üzerine 5 adet çelik yaya geçiş köprüsü yapacağız. İnsanların yoğun olarak kullandığı bölgede yer alan yaya geçiş köprülerinden birisi 8 metre genişliğinde olacak. Meydan projemiz çerçevesinde ayrıca kanal üzerinde 1,5 kilometre uzunluğunda 2 metre genişliğinde alttan led aydınlatmalı, beton konsollu yaya yürüyüş yolları yapacağız. Proje kapsamında ayrıca mevcut kır kahvesi yenilenecek, özel proje alanı olarak belirlediğimiz bölgede 9 metre çapında süs havuzu ve etkinlik alanı olacak. Meydanda ayrıca yaklaşık 3 bin200 m2 olan yaya yollarını da yenileyeceğiz. 3,5 Milyon TL'ye mal olacak Yahyalı Meydan Projemizi inşallah kısa sürede tamamlayarak hizmetinize sunacağız."

Yahyalı için çok önemli olan bir çalışmadan da bahseden Başkan Mustafa Çelik, Kapuzbaşı Şelaleleri'nin turizme kazandırılması için çalışmalara başladıklarını söyledi. Yahyalı için Turizm Master Planı hazırladıklarını ve bu çalışmada sona yaklaştıklarını ifade eden Başkan Çelik, şelaleler bölgesindeki tüm tesisleri ele alarak Yahyalı'yı tüm dünyaya açacak projeyi hayata geçireceklerini vurguladı.

Daha sonra Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Başkan Mustafa Çelik'e çiçek ve el yapımı Yahyalı halısı takdim etti.

Yeni Meydan Yahyalı Kayseri
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
01020304050607